Umesto da izdržavaju duge zatvorske kazne za zločine koje su počinili, mnogi svetski zločinci su rešili da umesto toga sebi oduzmu život.
To je učinio i Slobodan Praljak, koji je popio otrov usred sudnice u Haškom tribunalu.
Najviše je samoubistava zabeleženo po završetku Drugog svetskog rata, kada su nacisti želeli da izbegnu suđenja i zatvor.
Takođe i mnoge serijske ubice su nakon što su godinama ubijale, rešile da sebi oduzmu život.
Jozef Gebels
Gebels je bio ministar propagande i jedan od najbližih saradnika Adolfa Hitlera i mnogi istoričari ga smatraju odgovornim za Kristalnu noć.
Nakon Hitlerove smrti on je bio kancelar na jedan dan, pre nego što je i sam počinio samoubistvo. U smrt je otišao sa porodicom. Najpre su on i njegova supruga Magda cijanidom otrovali njihovo šestoro dece, a zatim su isto uradili i oni.
Hajnrih Himler
Šef Gestapa i zapovednik SS jedinica Hajnrih Himler je bio i jedan od idejnih tvoraca Holokausta, zbog čega je odgovoran za smrt miliona ljudi.
Nakon poraza on nije hteo da prizna odgovornost, već je pobegao s crnim povezom preko oka, bez brkova i s lažnim dokumentima, u uniformi dezertera. Kada je uhapšen sproveden je u logor zarobljenika, međutim tad se odao, pa je smešten u posebnu ćeliju. U njoj je izvršio samoubistvo pregrizavši kapsulu s cijanidom.
Herman Gering
Komandant nemačkog ratnog vazduhoplovstva Herman Gering je po završetku Drugog svetskog rata osuđen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti na Nirnberškom procesu.
On je tada osuđen na smtrt vešanjem, ali je noć pre vešanja počinio samoubistvo cijanidom.
Martin Borman
Borman je bio lični sekretar Adolfa Hitlera i jedan od istaknutijih nacista. On je u odsustvu proglašen krivim za ratne zločine na Nirnberškom procesu.
Međutim, kasnije je utvrđeno da je i on počinio samoubistvo cijanidom u Berlinu. Dugo se pričalo da je možda uspio da pobegne, ali su forenzičari 1998. godine stavili tačku na glasine i potvrdili da su negovi ostaci nađeni u Berlinu.