Twitter je pre dva meseca nekim korisnicima povećao broj karaktera na objavama sa 140 na 280.
Iz te kompanije saopšteno je da se promena pokazala korisnom i da će veći broj karaktera biti omogućen svim korisnicima. Izuzetak su oni koji tvituju na kineskom, japanskom i korejskom, pošto se za pisanje na tim jezicima koristi manji broj karaktera.
Iako su u testu proširili broj karaktera, istraživanje pokazuje da su ljudi i dalje tvitovali u granicama koje su ranije bile, a to je 140 karaktera.
Kako je saopšteno, analiza je pokazala da su prvih nekoliko dana testiranja, mnogi “tvitovali” i koristili dozvoljen limit od 280 karaktera, zbog toga što je to bilo nešto novo i zanimljivo. Korisnici su, kada je bilo potrebe, koristili više od 140 karaktera i tvitovali su lakše i češće. Međutim, većina je tvitovala poruke koje su imale manje od 140 karaktera i tako je osnovna karakteristika Tvitera – kratkoća, ostala u funkciji.
Novim ograničenjem pisanje tvita je olakšano, kažu u kompaniji, a prema istraživanjima proteklih godina je oko devet odsto tvitova na engleskom dostizalo limit od 140 karaktera. Kako su rekli, izazov da se misao pretoči u jedan tvit od 140 karaktera, često je praćen većom količinom vremena u uređivanju tvita ili čak odustajanju od njegovog slanja.
U kompaniji su bili zabrinuti da će Twitter izgubiti svoju odliku, a to je kratkoća i da će veliki broj korisnika koristiti ponuđeni limit.
Međutim, svega pet odsto poslatih tvitova bilo je duže od 140 karaktera, a samo dva odsto više od 190 karaktera. Svega jedan odsto korisnika iskoristilo je maksimalan broj od 280 karaktera za svoj tvit.
“Kao rezultat toga, iskustvo čitanja timeline-a ne bi trebalo bitno da se promijeni – i dalje ćete vidjeti približno istu količinu tvitova”, saopšteno je iz kompanije.